top of page
Kaanun Logo.jpg

A Note from the Board of Directors

 

In the past year, the unfortunate circumstances and the hardship caused by the pandemic has affected us all and Kaanun Mehr was no exception. We faced the difficult decision of closing our physical location and canceling our classes and programs.  As of June 1, 2020 the office location in Pleasant Hill was closed. But fortunately, since then all of our classes have been held virtually via ZOOM.  We are now happy to share the good news that Kaanun Mehr is planning several other classes that will be announced soon.

 

یادداشتی از هیئت مدیره کانون مهر

شرایط سخت و متفاوت یک سال گذشته، تأثیر خود را بر همگان داشته که کانون مهر نیز از آن مستثنا نبوده است، لذا تصمیم گرفت تا اقدام به بستن مکان دفتر ی که ادارهٔ کارها، کلاس ها و سایر برنامه ها در آنجا برگزار می شد، نماید و در تاریخ اول جون ۲۰۲۰ محل، تحویل داده شد. اما خوشبختانه، از آن تاریخ، کلیهٔ کلاس های کانون مهر همچنان از طریق زوم به صورت مجازی برگزار شده است. خوشوقتیم به اطلاع برسانیم که کانون در حال برنامه ریزی برای کلاس های متعدد جدیدی نیز هست که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

تاریخ کانون مهر از ۲۰۱۳ تا به امروز:

 

این تاریخچه به شکل مصاحبه ای با بنیانگذار کانون مهر در اینجا گفتار میشود.

کانون مهر نتیجه اتفاقات شخصی‌ و علاقه دیرینه موسس کانون مهر به تاسیس یک ارگان برای ایرانی‌ های منطقه بوده 

در سال ۲۰۰۸ مادر عزیز ایشان به بیماری پارکینسنز گرفتار شدند که در طی‌ دو سال بعد از این تشخیص زندگی‌ ایشان و خانواده را دگرگون کرد.

 

به دنبال راه چاره یی برای هر چه  وسیعتر کردن زندگی‌ مادر از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. به قول خودش که همیشه میگوید “طول  زندگی‌ را از آن چیزی که قرار است نمیشود بیشتر کرد ولی‌ عرض و کیفیت آن را میشود” متاسفانه هر چه به دنبال مکانی برای گذران روز های مادر گشت جایی را پیدا نکرد که با خلق ایرانی‌ و اطلاعات وسیع، پیشینه شغلی‌ و فرهنگ ایشان تناسب  داشته باشد.

 

یک سال به مطالعه جوانب این مساله سپری شد در این زمان متوجه شد که مثل مادر خودش مادران و پدران دیگری هم هستند که از موهبت با هم بودن محرومند و در تنهایی روز را سر میکننددر سال ۲۰۱۲ تصمیم به پایه گذاری موسسه غیر انتفاعی برای رفع نیازهای مادران و پدران ایرانی گرفت. برای عزیزانی که عمری را با عزت گذرانده بودند و تعداد زیادی از این عزیزان به قصد کمک به فرزندان خود تمام تعلقات خاطر خود را به جا گذشته و بسیاری با دارایی محدود کوچ و هجرت را بر خود پذیرفتند . بسیاری از این عزیزان به قصد ساختن اینده ای پربار برای فرزندان خود  مهاجرت کردند.

کانون مهر در سال ۲۰۱۳ به عنوان اولین موسسهٔ ایرانی غیر انتفاعی این منطقه ، با وجود عزیزانی که در آن زمان قبول زحمت کردند و در تاسیس آن کمر همت گماردند، به ثبت رسید. در آن روز ها این عزیزان به عنوان هیات مدیره و داوطلب برای گذران ‌ امور کاری و مالی‌ کانون فعالیت نمودند. در چند سالی که از عمر کانون مهر می گذرد، مساعدت و مهربانی افرادی که در کانون فعالیت داشته و عزیزان خیرخواهی که مخارج کانون را به عهده گرفتند، ادامهٔ کار کانون را میسر ساخت. هیأت مدیره در این ایام با آنچه که در دل و قدرتشان بود، با ایمان به هدف، کمر همت بستند.


 کانون مهر در تاریخ دسامبر ۲۰۱۳ اولین گردهمایی را در سینیور سنتر شهر پلزنت هیل ترتیب داد. این گردهمایی با حضور افراد شاخص جامعه، چون هنرمندان و ارشدان جامعه انجام شد و بسیار شب خاطره انگیزی شد. هدف اصلی‌ این گردهمایی که به نیت ایجاد همبستگی‌ و ایجاد اعتماد و با برنامه های تفریحی، فرهنگی، اطلاعاتی، تشکیل شد، انتقال پیام مهر، احترام، صداقت، اعتماد و تمامی‌ ارزش های کانون به عزیزان در محیطی صمیمی و مملو از احترام و عشق بود.
 

در سال ۲۰۱۶ با ورود اعضای جدید، تازه نفس و پر از انرژی هیأت مدیره قدم در فاز دوم و تشکیل  کلاس هایی که در شهر ولنات کریک و در محل کپیتال وان برگزار میشد، گذاشت. در این ایام اولین کلاس، کلاس مکالمه انگلیسی که توسط جناب پردهپوش و به شکل داوطلبانه بود علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرد. بعد از این پایه گذاری در مدت کوتاه کلاب کتابخوانی ، سمینار ایجاد ارتباط سالم، سمینار دریچه ای به روشنایی، کارگاه داستان نویسی، به همت و همدلی اساتید و دوستان کانون مهر به مدت دو سال به کار خود ادامه داد.

 

در سال ۲۰۱۸ با ورود اعضای جدید، تازه نفس و پر از انرژی، هیأت مدیره قدم در فاز دوم و تشکیل  کلاس هایی که در شهر والنات کریک و در محل کپیتال وان برگزار میشد، گذاشت. در این ایام اولین کلاس، " سمینار ایجاد ارتباط سالم " بود. کلاس مکالمه انگلیسی که توسط جناب پرده پوش و به شکل داوطلبانه بود علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرد. بعد از این پایه گذاری در مدت کوتاه کلوب کتابخوانی ، ، سمینار دریچه ای به روشنایی، کارگاه داستان نویسی، به همت و همدلی اساتید و دوستان کانون مهر برقرار شد.

در سال ۲۰۱۹ با ورود اعضای دیگری به هیأت مدیره دوره چهارم بار دیگر افرادی خوش فکر، پر انرژی و مهربان وارد گود شدند. رهنمون این ایام هدف برای داشتن سقفی بر سر کانون مهر بود. با این امید و کوشش خستگی‌ ناپذیر هیأت مدیره و دوستان کانون مهر در پایان سال ۲۰۱۹ محلی به وسعت ۳۰۰ متر مربع را به نام کانون مهر در شهر پلزنت هیل ثبت کردیم و تاریخ تازه یی در عمر کانون رقم خورد.

از ماه نوامبر ۲۰۱۹  که گشایش این در به روی عزیزان بوده و تا شروع اپیدمی، کانون با همان نیت اولی‌ که همانا گسترش فرهنگ و اصالت ایرانی‌ در محیطی‌ پر از مهر و کرامت بود، با قدرت بیشتری با برنامه های متعدد به فعالیتهای خود با کوششی قابل تحسین ادامه داد . با تمام مشکلات مالی‌ و دیگر مشقات که همیشه در پیش رو بوده و با بینش، حکمت و خلوص نیت، اعضای هیأت مدیره کانون مهر تمام سعی‌ خود را در هموار کردن این راه پر فراز و نشیب کرده  اند.

در ماهای اول سال ۲۰۲۰ وارد فاز سوم شدیم که هدف در این فاز شناساندن کانون مهر به تمامی‌ ایرانیان این منطقه، گسترش برنامه های روزانه و کلوبهای متعدد با کیفیت عالی‌ و برنامه های فرهنگی‌  تفریحی، هنری و به شکل همگانی می باشد.

 

این روز ها

تا یک ماه قبل از اپیدمی ویروس کرونا,  وارد عرصه کمک در ترجمه و رسیدگی به کارهای ازاعضای خانواده کانون مهر در ادارات دولتی  شد.

ملحق شدن به لیست "۲۱۱" مرکز بحران کنترا کاستا.

در ماه مارس ۲۰۲۰ به اداره سرشماری استان پیوستیم در تبلیغات متعدد و پشتکار با نیت اطلاع رسانی به تک تک ایرانیهای منطقه در مورد اهمیت سرشماری و تشویق ایرانی‌ ها به شرکت در سرشماری. دسترسی به عزیزانی که در خانه های جمعی هستند هدف دیگر ما بود. امیدواریم که با شرکت همه افراد در این سرشماری نه تنها بیشترین بودجه ممکن را به استان خود اختصاص دهیم، بلکه “ایرانی”‌ را به عنوان “نژاد” در اپلیکشن های دولتی اضافه کنیم.

 

ما در پنجم آوریل به علت ورود ویروس کرونا به زندگی‌ همه و متعاقبا خانه نشینی که به همراه داشت کمر همت به راه اندازی کلاس ها بر روی اینترنت شدیم.

پروژه نفس مهر با همت داوطلبان برای تهیه پارچه، برش، دوخت و پخش ماسک:

تهیه متجاوز از ۱۰۰۰ ماسک نه تنها به دست عزیزان ایرانی‌ بلکه بین خانواده های امریکایی ، افراد مسن و افرادی که مبتلا به بیماریهای دیگر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کرونا بودند, رساندیم.

در این برهه کانون مهر از پا ننشسته و در فکر عزیزانیست که تنها در منزل هستند و یکی‌ از امید هایشان شرکت در برنامه های ماهانه کانون بوده و یک برنامه “ دوباره میسازمت” به شکل مجازی ترتیب داده و با اشتیاقی وصف ناپذیر در انتظار دیدار عزیزان هستیم.

 

مدیریت کانون مهر 

ماه می ۲۰۲۰ 

bottom of page